Які предмети потрібно здавати на ЗНО/НМТ в медичний ВНЗ в 2024 році

5
Хвилин читання

Вибір медичного факультету — це вибір не лише професії, але й місії, спрямованої на допомогу та охорону здоров’я людей. У сфері медицини кожен крок, починаючи від вступу до університету, має велике значення, адже від цього залежить майбутнє лікаря і безпосередньо здоров’я пацієнтів. У цій статті ми детально розглянемо, які предмети потрібно здавати на ЗНО/НМТ в медичний, які ще додаткові навички потрібно мати та як ефективного підготуватися до вступних випробувань.

Які предмети потрібно здавати на медичний після 9 класу

Вступити до ЗВО за спеціальністю 222 “Медицина” можна після 11 класу або після коледжу.

Для вступу до медичного коледжу після 9 класу потрібно пройти особисту усну співбесіду, що містить питання з української мови та математики. Іноді може знадобитися написання мотиваційного листа. Проте правила вступу та інформацію про предмети й критерії оцінювання краще шукати на сайті конкретного закладу.

Які предмети потрібно здавати на медика після 11 класу

Для вступу до ВНЗ необхідно мати сертифікат НМТ. 2024 року абітурієнти складатимуть НМТ з 3 основних предметів:

  • математика;
  • українська мова;
  • історія України.

Четвертий предмет випускники вибиратимуть самостійно, це можуть бути іноземна мова, біологія, фізика, хімія, українська література, географія. Найвищі коефіцієнти для вступу на спеціальність “Медицина” матимуть біологія (0,5), фізика (0,5) та хімія (0,35).

Усі вступники 2024 року повинні додати до кожної електронної заяви мотиваційний лист, у якому обґрунтовують своє бажання вчитися на конкретній спеціальності в певному ЗВО. Для кожного вишу має бути свій мотиваційний лист.

До речі, прохідний бал НМТ на медичну спеціальність у 2024 вищий, ніж на інші. НМТ в середньому потрібно скласти мінімум на 150 балів, але для вступу на бюджет, показник має бути набагато кращим.

Вибираючи онлайн-підготовку до НМТ/ЗНО з усіх обов’язкових предметів в Just Smart, ви віддаєте перевагу ефективній підготовці на максимум без стресу та зайвих переживань. На курсах математики, української мови та історії України наші викладачі допоможуть вам покращити знання  для вдалого вступу. Також запрошуємо долучитися до нашої школи англійської мови й розширювати власні горизонти, вивчаючи іноземну мову доступно та захопливо!

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Ким можна працювати після медичного факультету?

Після здобуття магістерського рівня медицини випускник проходить інтернатуру, де здобуває підготовку й отримує кваліфікацію лікаря певного фаху. Нерідко стається так, що студент на початку свого навчання мріє стати алергологом, а на третьому курсі вже мріє про кар’єру педіатра, а після інтернатури вибирає ревматологію. Тобто вподобання щодо майбутньої спеціалізації лікаря можуть часто змінюватися протягом навчання.

Тож після всіх етапів навчання, включаючи інтернатуру, випускники мають можливість працювати у різних сферах медичної практики. Ось перелік можливих місць роботи:

  • Лікар у загальній практиці.
  • Спеціаліст у конкретній медичній галузі (хірургія, педіатрія, акушерство та гінекологія, неврологія, кардіологія тощо).
  • Лікар-резидент під час проходження спеціалізації.
  • Медичний дослідник або вчений.
  • Викладач або науковий співробітник у медичному університеті чи іншому навчальному закладі.
  • Лікар у публічних або приватних медичних центрах.
  • Медичний консультант у фармацевтичних компаніях.
  • Лікар екстреної медичної допомоги.
  • Медичний адміністратор або менеджер у медичних установах.
  • Лікар в армії чи військовій медичній службі.

Цей перелік є лише декількома можливими напрямками випускників медичного, а вибір конкретної кар’єрної траєкторії залежить від інтересів, навичок та професійних амбіцій кожного лікаря.

Читайте також: Як допомогти дитині визначитись із майбутньою професією?

Що потрібно знати, щоб вступити на лікаря?

Окрім успішного складання НМТ, для ефективного навчання на медичному напрямі потрібно мати певні додаткові знання, навички та відповідність певним критеріям, Ось деякі з них:

  • Медичні дослідження

Участь у наукових дослідженнях або проєктах у галузі медицини може показати вашу зацікавленість у сфері й додати вагу академічному досвіду. До речі, про це обов’язково потрібно написати в мотиваційному листі!

  • Волонтерство

Робота в медичних установах або волонтерство в організаціях, що надають медичну допомогу, допоможе отримати цінний досвід спілкування з пацієнтами та пізнати аспекти медичної практики.

  • Додаткові курси

Навчання на спеціалізованих курсах або програмах, які стосуються медицини (наприклад, першої допомоги, основ медичної науки, анатомії тощо), допоможе розширити розуміння медичних процесів та підготувати до академічних викликів.

  • Мовні навички

Знання додаткових мов, особливо англійської, може бути корисним у взаємодії з пацієнтами з різних культур або участі в міжнародних медичних проєктах та програмах обміну.

  • Лідерські навички

Участь у лідерських програмах, клубах або організаціях може підкреслити вашу здатність до керівництва, командної роботи та розв’язування проблем.

Ці додаткові знання та навички не лише підвищують вашу конкурентоспроможність і готують до майбутньої успішної практики в медичній галузі.

Читайте також: Як підготуватися до вступу до ВНЗ

У підсумку, вступ на медичний факультет — це важливий етап у побудові майбутньої медичної кар’єри. Він вимагає не лише високої академічної підготовки, але й широкого спектра навичок та додаткових знань. І хоча процес вступу може бути вимогливим, до нього можна ефективно підготуватися, тож розпочинайте прямо зараз!

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Читай також

Запишись на БЕЗКОШТОВНИЙ пробний урок