Які предмети потрібно здавати на журналіста після 9 та 11 класу в 2024 році?

Професія журналіста – це можливість бути в центрі подій, розповідати світу правду та впливати на громадську думку. Журналісти досліджують різні теми, пишуть статті, знімають репортажі та створюють цікаві історії, які змушують людей замислитись. Якщо ви мрієте про кар’єру в медіа, важливо знати, що треба здавати на журналіста після 9 та 11 класу. Розглянемо детальніше цей шлях.

Які предмети потрібно здавати на журналіста після 9 класу

Для вступу до коледжу на спеціальність “журналістика” після 9 класу не потрібно складати Національний мультипредметний тест (НМТ). Абітурієнти повинні подати атестат про базову середню освіту.

Крім цього, можуть знадобитися:

 • Мотиваційний лист. У цьому листі варто пояснити, чому ви обрали саме цю спеціальність і які у вас плани на майбутнє.
 • Індивідуальна усна співбесіда. Програма співбесіди зазвичай містить питання з української мови та математики. На сайтах навчальних закладів можна знайти детальні критерії оцінювання.

Рекомендуємо проаналізувати правила вступу та перелік необхідних документів на сайті вибраного навчального закладу.

Які предмети потрібно здавати на журналіста після 11 класу

Після 11 класу для вступу до закладів вищої освіти на факультет журналістики абітурієнти обов’язково мають скласти національний мультипредметний тест (НМТ) із математики, української мови та історію України. Крім того, потрібно скласти один предмет на вибір:  найвищий коефіцієнт має українська література (0,45), а на другому місці — іноземна мова з коефіцієнтом 0,35.

До електронних заяв також необхідно додати мотиваційний лист, у якому потрібно висвітлити свої мотиви та цілі, пов’язані з вибраною спеціальністю та навчанням у конкретному університеті.

Зверніть увагу, що цьогоріч для вступу на журналістику творчий конкурс не потрібен, тому зосередьтеся на підготовці до НМТ. Приєднуйся до нашої онлайн-школи JustSmart і відкрий для себе безмежні можливості навчання на курсах підготовки до НМТ! Навчайся вдома, у зручний для тебе час, та розвивайся разом із нами!

Рекомендації щодо підготовки до вступу

Якісна підготовка до вступу є найголовнішим кроком на шляху до здобуття спеціальності “Журналістика”. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам ефективно підготуватися:

 • Вивчайте програму іспитів. Ознайомтеся з вимогами та програмою предметів, які потрібно здавати на журналіста, зокрема з тим, які теми будуть на іспиті, а також  розгляньте критерії оцінювання.
 • Плануйте свій час. Складіть розклад підготовки, виділяючи час на кожен предмет і дотримуйтеся його. Це допоможе уникнути перевантаження та забезпечить систематичну підготовку.
 • Курси підготовки. Віддавайте перевагу перевіреним курсам для дітей та підлітків, де навчання з предметів, необхідних для вступу на спеціальність журналіста, буде лише в задоволення!
 • Вивчення іноземних мов. Знання іноземної мови є важливим для журналістів, адже вони часто працюють з іноземними джерелами та інтерв’ю. Долучайтеся до інноваційної школи англійської JustSchool та вибирайте з-поміж авторських онлайн-курсів для навчання, роботи, подорожей і саморозвитку.
 • Практикуйтеся в тестах. Регулярно проходьте пробні тести та перевіряйте свої знання. Це допоможе зрозуміти формат іспитів та виявити слабкі місця, які потребують додаткової уваги.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете ефективно підготуватися до вступних іспитів і впевнено крокувати до своєї мрії стати журналістом.

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Ким можна працювати за спеціальністю «Журналістика»

Отримавши диплом за спеціальністю “Журналістика”, ви прокладаєте собі шлях до широкого спектра професій у медіа та комунікаціях. Ось кілька напрямків, де можна застосувати свої знання та навички:

 • Репортер. Збирає, аналізує та повідомляє новини для газет, журналів, телебачення, радіо або онлайн-видань. Репортери часто працюють на місцях подій, інтерв’юють людей та пишуть статті.
 • Редактор. Відповідає за перевірку та коригування текстів, підготовку матеріалів до публікації. Редактори також можуть координувати роботу команди журналістів.
 • Телеведучий/радіоведучий. Працює в ефірі, веде новини, інтерв’ю, розважальні або освітні програми. Для цієї роботи важливі чітка дикція та вміння триматися перед камерою чи мікрофоном.
 • Кореспондент. Спеціалізується на зборі новин з певного регіону чи тематики. Кореспонденти можуть працювати в Україні або за кордоном, висвітлюючи міжнародні події.
 • Аналітик новин. Аналізує поточні події, готує аналітичні матеріали та коментарі. Потрібні глибокі знання в певній сфері, наприклад, політиці, економіці або культурі.
 • Прессекретар. Працює в державних установах, компаніях або громадських організаціях, готуючи та розповсюджуючи офіційні заяви, відповідаючи на запити журналістів.
 • Контент-менеджер. Відповідає за створення та керування контентом на вебсайтах та в соціальних мережах. Потрібно вміти писати, редагувати тексти та працювати з мультимедіа.
 • Копірайтер. Пише рекламні тексти, статті для блогів, сценарії для відео та інші матеріали для маркетингових кампаній.
 • Фактчекер. Перевіряє факти та правдивість інформації, яку використовують у журналістських матеріалах, щоб уникнути поширення фейкових новин.
 • Медіаконсультант. Допомагає компаніям та організаціям будувати ефективні комунікації зі ЗМІ та громадськістю.

Спеціальність “Журналістика” дає багато можливостей для творчого та професійного розвитку. Ви можете вибирати напрямок, який вам найбільше до вподоби, та розвиватися в ньому. Важливо бути завжди в курсі останніх подій, вдосконалювати свої навички та прагнути до професійного зростання.

Читайте також: Які предмети потрібно здавати на юриста?

Ключові навички журналіста

Бути успішним журналістом означає мати розгорнуті навички та здатність працювати в різних сферах медіа. Розглянемо ключові навички та риси, якими має володіти майбутній журналіст.

 • Навички письма. Уміння чітко та зрозуміло висловлювати думки у письмовій формі є важливим для журналіста. Варто практикувати письмовий творчий процес, включаючи написання новин, статей та інтерв’ю.
 • Дослідницькі вміння. Успішний журналіст повинен вміти знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел. Розвивайте свої навички пошуку та перевірки фактів, а також аналізу подій.
 • Комунікативність. Здатність ефективно спілкуватися з людьми різного статусу та культурного середовища є важливою для журналіста. Важливо навчитися ставити запитання, слухати та реагувати на відповіді.
 • Мультимедійні навички. Сучасний журналіст повинен володіти різними форматами медіа, включаючи письмовий текст, фотографії, відео та аудіо. Розвивайте вміння працювати з різними медійними форматами.
 • Креативність та гнучкість. Сфера журналістики постійно змінюється, тому важливо мати креативний підхід та готовність адаптуватися до нових умов. Відкривайте для себе нові підходи до роботи та шукайте нестандартні рішення.

Читайте також: Які предмети потрібно здавати на маркетолога?

Ці навички можна розвивати через навчання, практику та постійне самовдосконалення. Регулярна практика та відкритість до нових можливостей допоможуть вам стати успішним у світі журналістики.

Підготовка до вступу на факультет журналістики потребує зусиль та старанності. Важливо не тільки добре знати обов’язкові предмети, але й розвивати свої творчі здібності та аналітичне мислення. Якщо ви мрієте стати журналістом, починайте готуватися вже зараз, і тоді ваші зусилля обов’язково принесуть плоди. Успіхів у підготовці та вступі!

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Читай також

Запишись на БЕЗКОШТОВНИЙ пробний урок