Які предмети потрібно здавати на юриста після 9 та 11 класу в 2024 році?

5
Хвилин читання

Вибір професії юриста або адвоката вимагає не тільки бажання захищати права та свободи людей, але й серйозної підготовки та знань у різних галузях права. Щоб успішно вступити на юридичний факультет та розвинути кар’єру в цій галузі, важливо правильно вибрати предмети для НМТ. У цій статті ми детально розглянемо, які предмети потрібно здавати на юриста, які додаткові знання будуть корисні, а також надамо практичні рекомендації щодо підготовки до вступних іспитів.

Юриспруденція належить до регульованих спеціальностей, тобто працювати в цій сфері можуть тільки ті, хто здобув відповідну освіту. Тому будьте готові до того, що ваше навчання та майбутня професійна діяльність мають відповідати певним стандартам та вимогам.

Галузі напряму “Право”

Юридична освіта охоплює багато різних напрямів, кожен з яких має свою специфіку та вимагає особливих знань та навичок. Деякі з основних галузей правової спеціальності:

 • Цивільне: охоплює питання цивільного права, сімейного права, спадкового права та права власності.
 • Кримінальне: зосереджується на питаннях кримінального права та процесу, кримінології, криміналістики та боротьби зі злочинністю.
 • Адміністративне: Охоплює питання адміністративного права та адміністративного процесу.
 • Міжнародне право: охоплює вивчення міжнародного права, міжнародних відносин, прав людини та міжнародної торгівлі.
 • Економічне: містить питання економічного права, комерційного права, фінансового права та права інтелектуальної власності.
 • Конституційне: регулює вивчення основних законів держави, прав людини та основ конституційного устрою.
 • Трудове право: вивчає питання трудових відносин, захисту прав працівників, трудових договорів та регулювання робочого часу.
 • Сімейне: розглядає питання шлюбу, розлучення, усиновлення, опіки та піклування, а також захисту прав дитини.
 • Господарське право: охоплює питання підприємницької діяльності, комерційного права, банкрутства та корпоративного права.
 • Морське: регулювання морської діяльності, морського транспорту, міжнародного морського права та правового регулювання морських ресурсів.

Розгляньмо, що ж потрібно здавати на юриста.

Читайте також: Які предмети потрібно здавати на ЗНО/НМТ в медичний ВНЗ в 2024 році

Які предмети потрібно здавати на юриста після 9 класу

Щоб вступити до коледжу на юридичну спеціальність після 9 класу, не потрібно складати НМТ. Абітурієнтам необхідно надати атестат про базову середню освіту. Зверніть увагу, оскільки конкурс на цю спеціальність зазвичай високий, для вступу на бюджет важливо мати високий середній бал.

Також може знадобитися мотиваційний лист та проходження індивідуальної усної співбесіди, програму якої можна знайти на сайтах навчальних закладів. Ці програми зазвичай охоплюють запитання з української мови та математики, а також містять критерії оцінювання. Варто ознайомитися з правилами вступу та переліком необхідних предметів на сайті вибраного навчального закладу.

Які предмети потрібно здавати на юридичний факультет після 11 класу

Для вступу до закладів вищої освіти на право абітурієнти обов’язково мають скласти НМТ з математики, української мови та історії України, а також з одного предмета на вибір (найвищий коефіцієнт для юридичного напряму має іноземна мова).

Крім того, абітурієнти повинні додати до своїх електронних заяв мотиваційний лист, у якому обґрунтовують своє бажання навчатися на конкретній спеціальності в певному виші.

Для вступу на бюджет у 2024 році конкурсний бал має бути не нижче 130. Для спеціальностей “Право”, “Публічне управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини” та медичних спеціальностей потрібно мати мінімум 150 балів. Аби вступити на контрактну форму навчання, необхідно мати щонайменше 100 балів, але конкретні мінімальні бали для контракту встановлює кожен виш індивідуально.

Шлях до успіху на іспитах проходить легко та без стресу на курсах для дітей та підлітків в JustSmart. Вибирайте онлайн-підготовку до НМТ з усіх предметів, які потрібно здавати на юриста, а наші викладачі допоможуть вам покращити знання та здобути омріяний бал! Також запрошуємо долучитися до нашої вивчення англійської в JustSchool, щоб бути впевненими в результаті!

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Ким можна працювати за спеціальністю «Право»

Ось декілька можливих варіантів кар’єрного шляху для випускників з освітою в галузі права:

 • Адвокат

Адвокат здійснює захист інтересів своїх клієнтів у суді та інших юридичних установах, надає юридичні консультації, складає правові документи та виступає у судових процесах в їхній підтримці.

Зверніть увагу, що навчатися на адвоката після 11 класу не можна, адже тільки особа, яка здобула повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, набула досвіду роботи в галузі права протягом не менше двох років, успішно склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, може вважатися адвокатом.

 • Суддя

Після набуття достатнього досвіду та проходження спеціальних курсів можна працювати суддею в різних судових системах. Суддя розглядає справи, заслуховує докази сторін, виносить рішення на основі закону та правосудності, а також забезпечує додержання процесуальних правил у судовому процесі.

 • Прокурор

Прокурор представляє інтереси держави в судових та кримінальних справах, відстоює обвинувальний акт у суді та намагається забезпечити дотримання закону та правопорядку в суспільстві. Він також надає консультації правоохоронним органам та бере участь у розслідуванні злочинів.

 • Нотаріус

Нотаріус здійснює нотаріальні дії, такі як посвідчення угод, офіційне засвідчення підписів, видача нотаріальних довіреностей тощо. Він також веде реєстрацію правових документів та забезпечує їхню легальність та правдивість.

 • Юридичний консультант

Юридичний консультант надає професійні поради щодо правових питань клієнтів або організації, допомагає вирішувати конфлікти, розробляє правові документи та угоди. Він також може проводити аудит юридичної діяльності компаній та забезпечувати відповідність їхніх дій законодавству.

Ці опції лише частина можливих кар’єрних шляхів для випускників з освітою в галузі права, і кожен може знайти своє місце в цій різноманітній і важливій сфері.

Читайте також: Які предмети потрібно здавати на психолога після 9 та 11 класу

Отже, для успішного вступу на юриспруденцію важливо не лише вибрати предмети, але й ретельно підготуватися до вступних іспитів. Систематичне навчання, використання додаткових ресурсів та правильно підготовка з професіоналами допоможуть вам досягти успіху у вступній кампанії 2024 року. Розпочніть свою підготовку вже сьогодні, використовуючи всі можливі ресурси, і наближайтесь до своєї мрії стати чудовим юристом.

Спробуйте навчання в JustSmart безкоштовно

Читай також

Запишись на БЕЗКОШТОВНИЙ пробний урок