Ретельне ознайомлення з умовами вступу до вищих навчальних закладів 2025 року — важливий аспект для абітурієнтів, оскільки вони роблять вибір свого майбутнього освітнього та професійного становища. Умови вступу змінюються майже щороку залежно від політики закладів вищої освіти, законодавчих змін, а також загальних тенденцій у суспільстві та ситуації в країні.
Зверніть увагу, що офіційні умови вступної кампанії на 2025 рік будуть оголошені після засідання відповідних комісій у листопаді або грудні 2024 року. Є ймовірність, що умови вступу для 2025 року не зазнають суттєвих змін, однак ми продовжимо інформувати вас про будь-які нововведення чи зміни.
Вступні випробування 2025: що відомо?
Вступникам 2025 варто ознайомитися з різними форматами вступних випробувань:
Національний мультипредметний тест
Для вступу на бюджет і на контракт абітурієнти повинні скласти НМТ з 4 предметів. У 2025 році три предмети будуть обовʼязковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – на вибір (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова).
Для вступу 2024 року замість поточних результатів НМТ можна було використовувати результати НМТ 2022 або 2023 років, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту.
Зверніть увагу: усі вступники мають написати мотиваційні листи, окрім проходження вступних випробувань. Текст листа треба додати до кожної поданої електронної заяви.
Внутрішні іспити в закладі освіти
Це індивідуальні співбесіди чи екзамени, які проходять безпосередньо в коледжі або університеті. Вони базуються на програмах зовнішнього незалежного оцінювання, але можуть замінювати НМТ для тих, хто має право вступати без нього. Наприклад, абітурієнти з певними пільгами мають право на вступ за співбесідою.
Творчі конкурси
Для вступу на спеціальності, пов’язані з творчістю або спортом, абітурієнти проходять спеціальні конкурси чи випробування. Ці конкурси проводять на базі навчального закладу і спрямовані на оцінку професійних навичок кандидатів.
Читайте також: Як написати мотиваційний лист для вступу?
Вступна кампанія
Поки достеменно невідомо, чого очікувати від вступної кампанії 2025 року, ми можемо коротко проаналізувати, як відбувався вступ у 2024 році. Це допоможе зрозуміти загальні тенденції та можливі зміни в процесі подачі документів, іспитів та вимог для абітурієнтів.
Конкурсний відбір
Конкурсний відбір було проведено на основі конкурсного бала та розгляду мотиваційних листів. За умови здобуття конкурсного бала не менше як 130 (до абітурієнтів, які є дітьми загиблих захисників України, цієї умови не буде застосовано), вступників допускали до конкурсу на бюджетні місця.
Для таких спеціальностей: Право, Публічне управління та адміністрування, Міжнародні відносини, Фармація, промислова фармація, Стоматологія, Медицина, Педіатрія — конкурсний бал для вступу і на бюджет, і на контракт не міг бути меншим за 150 балів.
Електронні кабінети та заяви
Для подання заяв в електронній формі вступникам необхідно було спочатку зареєструвати електронний кабінет. Саме через електронні кабінети абітурієнти мали змогу зареєструвати свої заяви (і також ті, стосуються участі у співбесідах чи творчих конкурсах).
Заяву на вступ вступники заповнювали онлайн. У ній зазначали:
- рівень вищої освіти;
- основу вступу;
- конкурсну пропозицію із зазначенням освітньої програми (спеціальності, предметної спеціальності, спеціалізації, декількох освітніх програм у межах спеціальності);
- форму здобуття вищої освіти;
- інформацію про себе.
Для заяв на бюджет також абітурієнту обов’язково потрібно було визначити пріоритетність. Загалом можна було подати максимум 15 заяв, із яких максимум 5 – на бюджетні місця.
Загальна порада для абітурієнтів — починати підготовку до вступу завчасно. Це дозволить вчасно зібрати всі необхідні документи, підготуватися до НМТ та інших вступних тестів, а також бути в курсі всіх деталей щодо вступного процесу до омріяного університету.
Наша онлайн-школа Just Smart знає все про якісну та професійну онлайн-підготовку до НМТ/ЗНО. Наші викладачі допоможуть тобі отримати максимальний бал на НМТ та вступити до університету мрії! Запрошуємо також на курси програмування для дітей, адже це чудова інвестиція в майбутнє!
Також пропонуємо пройти безплатні пробні тести формату НМТ на нашій платформі. Вони миттєво покажуть ваш поточний рівень знань та допоможуть проаналізувати помилки:
- Тести НМТ з математики.
- Тести НМТ з української мови.
- Тести НМТ з біології.
- Тести НМТ з історії України.
Читайте також: Що таке пріоритети при вступі до університету?
Найпопулярніші питання з теми:
Які умови вступу до ВНЗ після коледжу?
Однакові: усі випускники шкіл та коледжів, які вступають на 1 курс університету, братимуть участь у спільних широких конкурсах, конкурсний бал також буде розраховано за однаковою схемою. Однак, для випускників коледжів зазвичай пропонують скорочені терміни навчання.
Де можна дізнатися про умови вступу на магістратуру?
Регламент проведення вступних випробувань на магістратуру та всі деталі можна буде дізнатися за посиланнями:
- https://testportal.gov.ua
- https://osvita.ua/master/
Запам’ятайте, що вступ до вишу — це важливий крок у вашому житті, і що краща підготовка, то більше є шансів на успіх!